Yhteystiedot

Lihastautiliitto ry

Läntinen Pitkäkatu 35
20100 TURKU
puh. 044 736 1030
fax. (02) 273 9701
lihastautiliitto@lihastautiliitto.fi

 

Jonna Marttinen

järjestösuunnittelija/nuorisotoiminta, perhetoiminta
puh. 050 599 2473
jonna.marttinen@lihastautiliitto.fi

Yhdistyksen hallitus 

valittu 12.9.2020

 

Timo Välimaa

puheenjohtaja, tiedotus

ehlyry@gmail.com

040 5088 173

Nastola

 

Ruut Heikkilä

sihteeri‚ rahastonhoitaja ja jäsenasioiden hoitaja

ruuthannehelmi@gmail.com

044 5108 449

Hämeenlinna

 

Esa Isosaari

varapuheenjohtaja

esa.isosaari@gmail.com

Hämeenlinna

 

Pekka Sippo

peki2000@yahoo.com

0400 407136

Lahti

 

 

Varajäsenet:

Ritva Rantsi

ritva.rantsi@gmail.com

0500 157 331

Hämeenlinna

 

Sinikka Puolanne

Lahden kerhon vastaava

sinikka.puolanne@saunalahti.fi

040 739 9454

Lahti

 

Aki Rantanen

ALS-vertaistukihenkilö Hämeenlinna

ajkrantanen@gmail.com

050 402 1051

Renko

 

Muut vastuuhenkilöt:

Juhani Kuntonen

ALS-vertaistukihenkilö Lahti

juhani.kuntonen@gmail.com

044 2061060

 

 

ALS-vertaistukihenkilö Hämeenlinna

Aki Rantanen

 

ALS-vertaistukihenkilö Lahti

Juhani Kuntonen

 

Jäsenrekisteri ja jäsenasiat

Ruut Heikkilä

 

Tiedottaminen

Timo Välimaa ja Ruut Heikkilä

 

Hämeenlinnan kerhon vastaava

haussa

 

Lahden kerhon vastaava

Sinikka Puolanne

 

Nettisivuvastaava

Timo Välimaa ja Ruut Heikkilä