Yhteystiedot

Lihastautiliitto ry

Läntinen Pitkäkatu 35
20100 TURKU
puh. 044 736 1030
fax. (02) 273 9701
lihastautiliitto@lihastautiliitto.fi

 

Jonna Marttinen

järjestösuunnittelija/nuorisotoiminta, perhetoiminta
puh. 050 599 2473
jonna.marttinen@lihastautiliitto.fi

Facebook-sivun näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.

Yhdistyksen hallitus 

valittu 19.3.2022

 

Timo Välimaa

puheenjohtaja, tiedotus

ehlyry@gmail.com

040 5088 173

Nastola

 

Tuula Tikka

varapuheenjohtaja

tuulahelina@gmail.com

040 821 4821

Lahti

 

Ruut Heikkilä

rahastonhoitaja

ruuthannehelmi@gmail.com

044 5108 449

Hämeenlinna

 

Esa Isosaari

esa.isosaari@gmail.com

Hämeenlinna

 

Kali Kuivalainen

kali.kuivalainen@gmail.com

Lahti

 

Pekka Sippo

peki2000@yahoo.com

0400 407136

Lahti

 

Marjut Ounila

Sihteeri, Hämeenlinnan kerhon vastaava

marjuto11@gmail.com

Hauho

 

Varajäsenet:

Ritva Rantsi

ritva.rantsi@gmail.com

0500 157 331

Hämeenlinna

 

Sinikka Puolanne

Lahden kerhon vastaava

sinikka.puolanne@saunalahti.fi

040 739 9454

Lahti

 

Jorma Lepistö

jk.lepisto@gmail.com

050 369 1048

Hämeenlinna

 

ALS-vertaistukihenkilö Hämeenlinna

Aki Rantanen

ajkrantanen@gmail.com

Puh. 050 402 1051

 

Vertaistukihenkilö

Kali Kuivalainen

kali.kuivalainen@gmail.com

Puh. 040 751 7631

 

Hämeenlinnan kerhon vastaava

Marjut Ounila

marjuto11@gmail.com

Puh. 040 522 9977

 

Lahden kerhon vastaava

sinikka.puolanne@saunalahti.fi

040 739 9454

Lahti


Liikuntavastaava

Pekka Sippo

peki2000@yahoo.com

Puh. 040 040 7136

 

Jäsenrekisteri ja jäsenasiat

Saija Eerola

saija.eerola@outlook.com

Puh. 044 048 5710

 

Facebook-sivut

Henna Lehtinen

henna.lehtinen@gmail.com

 

Nettisivuvastaava

Saija Eerola ja Marjut Ounila

 

Tiedottaminen

Timo Välimaa ja Saija Eerola