Yhteystiedot

Lihastautiliitto ry

Läntinen Pitkäkatu 35
20100 TURKU
puh. 044 736 1030
fax. (02) 273 9701
lihastautiliitto@lihastautiliitto.fi

 

Sirpa Kälviäinen

järjestösuunnittelija/ liikuntavastaava 
Perillistenkatu 3
53100 LAPPEENRANTA
puh. 050 599 2472 
sirpa.kalviainen@lihastautiliitto.fi

Yhdistyksen hallitus 

valittu 23.3.2019

 

Virtanen Vivi

puheenjohtaja, jäsenrekisteri, nettisivut, tiedotus

ehlyry@gmail.com

040 568 3510

Hyvinkää

 

Ala-Röyskö Santeri

sihteeri‚ perhe- ja nuorisotapahtumavastaava

santeri.alaroysko@hotmail.com

0400 330 683

Lahti

 

Heikkilä Ruut

rahastonhoitaja, jäsenrekisteri, nettisivut, tiedotus

ruuthannehelmi@gmail.com

044 510 8449

Hämeenlinna

 

Kuntonen Juhani

varapuheenjohtaja, ALS-vertaistukihenkilö Lahti

juhani.kuntonen@gmail.com

044 206 1060

Lahti

 

Isosaari Esa

esa.isosaari@gmail.com

Hämeenlinna

 

 

Varajäsenet:

Rantsi Ritva

ritva.rantsi@gmail.com

0500 157 331

Hämeenlinna

 

Puolanne Sinikka

Lahden kerhon vastaava

sinikka.puolanne@saunalahti.fi

040 739 9454

Lahti

 

Rantanen Aki

ALS-vertaistukihenkilö Hämeenlinna

ajkrantanen@gmail.com

050 402 1051

Renko

 

 

Muut vastuutehtävät:

Nuutinen Pirkko

Hämeen kerhon vastaava

pirkko.nuutinen@pp1.inet.fi

040 569 1532

Hämeenlinna

 

 

ALS-vertaistukihenkilö Hämeenlinna

Aki Rantanen

 

ALS-vertaistukihenkilö Lahti

Juhani Kuntonen

 

Jäsenrekisteri ja jäsenasiat

Vivi Virtanen ja Ruut Heikkilä

 

Tiedottaminen

Vivi Virtanen ja Ruut Heikkilä

 

Hämeenlinnan kerhon vastaava

Pirkko Nuutinen

 

Lahden kerhon vastaava

Sinikka Puolanne

 

Perhe- ja nuorisotapahtumavastaava

Santeri Ala-Röyskö

 

Nettisivuvastaava

Vivi Virtanen ja Ruut Heikkilä